KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14011043
nr 1401 1043
August Lundberg
(1882-1946), Sverige
Oljemålning, Flicka i vit klänning. Signerad Aug Lundberg. Olja på duk, 59x46 cm, yttermått inklusive ram: 75x62 cm
Kondition: krackelyrer
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 31 maj 2021
kl 19:12:27
2.000 kr
2.400 kr
- Klassiska
31 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
August Lundberg
Läs mer om August Lundberg